Akademie focení

Fotografické kurzy a akce pro nadšené fotografy

...od nadšených fotografů


Nejbližší kurzy:
Aktuálně není vypsáný žádný kurz

Jak natáčet zrcadlovkou

Rádi natáčíte, ale nevíte, jak na to? Poznejte funkce a možnosti natáčení videa na fotoaparáty Canon. Pomůžeme Vám dosáhnout vždy ostrých výsledků a poradíme Vám, jak následně záběry zpracovat.

Program workshopu:
Poradíme Vám, jak na krásná a technicky správně provedená videa, která podpoří vyprávění Vašeho příběhu od detailů po celek. Prozradíme, v čem tkví filmový vzhled videí. Dozvíte se vše ohledně technického nastavení, které dnešní zrcadlovky umožňují. V první části kurzu si představíme principy a odlišnosti videa a možnosti nastavení Vašich přístrojů v konkrétních situacích. Prozradíme tipy, jak dosáhnout poutavých záběrů, nejen stran kompozice, ale i délky trvání jednotlivých záběrů či jejich vzájemného střídání. V pozdější části si vše vyzkoušíme v praxi a neopomeneme představit i volitelné příslušenství, které Vaše vypravěčské umění skrze video pozvedne na ještě vyšší úroveň. Odhalíme triky, jak si vystačit i v situacích, kdy nemáte pokročilé pomůcky po ruce. Na workshop si prosím přineste vlastní techniku včetně blesku a příslušenství, abyste si vše v praxi vyzkoušeli. Vlastní techniku budete moci kombinovat s vystavenými objektivy a naopak, např. vlastní objektiv se zapůjčeným fotoaparátem.

Lektor:
Lektory workshopu jsou fotografové Ing. Oldřich Drnec a Michal Tvrdík. Není-li na registrační stránce uvedeno jinak.

Kapacita:
Standardní kapacita je 10 účastníků, není-li na registrační stránce uvedeno jinak.
Kurz se může zrušit, popř. přesunout na jiný termín v případě nedostatečného zájmu.

Cena:
Za 1 osobu 800 Kč

Místo konání:
PRAHA
Fotoateliér
Bělehradská 82
Praha 2

Dostupnost MHD - cca 300 m od stanice metra Náměstí Míru (A) nebo od stanice metra I. P. Pavlova (C).

Čas:
V pracovní dny začínají kurzy vždy v 17:30, o víkendu v 10:00. Není-li na registrační stránce uvedeno jinak. Délka kurzu je přibližně 2 hodiny.

Ukázkové video:

Pravidla a podmínky:
Kurz se řídí pravidly Akademie focení, které naleznete zde.