Akademie focení

Fotografické kurzy a akce pro nadšené fotografy

...od nadšených fotografů


Nejbližší kurzy:
Aktuálně není vypsáný žádný kurz

Rodinná fotografie

Naučte se pořizovat ostré a poutavé fotografie Vaší rodiny za každé situace. Ať už své blízké fotíte doma či venku, v klidu či v pohybu, my Vám poradíme, jak vyzrát na techniku i neposedná dítka.

Program workshopu:
Zapomeňte na neostré a nezajímavé rodinné fotografie. Naučíme Vás, jak zachytit jedinečné momenty a nezmeškat je kvůli nastavování Vaší zrcadlovky. Připravili jsme pro Vás sérii praktických ukázek a cvičení, které Vás srozumitelně a krok za krokem dovedou k lepším snímkům Vašich blízkých. V první části tohoto kurzu se zaměříme na to, jak dosáhnout ostrých a správně exponovaných (světlých/tmavých) fotografií v každé situaci, abyste již nikdy nemuseli tápat při nastavování fotoaparátu. Po osvojení si práce s pohybovou ostrostí a hloubkou ostrosti se přesuneme k samotnému fotografování dětí v pohybu. Po celou dobu praktické části budeme mít k dispozici dětské modely. Zde si jasně představíme vhodnou volbu ostřícího bodu/režimu, kompoziční pravidla a další konkrétní nastavení fotoaparátu. Výsledkem budou ostré a jedinečné akční momentky Vašich ratolestí. Zaměříme se na hledání toho správného okamžiku, i jeho kreativní ztvárnění. Na workshop si prosím přineste vlastní techniku včetně blesku a příslušenství, abyste si vše v praxi vyzkoušeli. Vlastní techniku budete moci kombinovat s vystavenými objektivy a naopak, např. vlastní objektiv se zapůjčeným fotoaparátem.

Lektor:
Lektory workshopu jsou fotografové Ing. Oldřich Drnec a Michal Tvrdík. Není-li na registrační stránce uvedeno jinak.

Kapacita:
Standardní kapacita je 10 účastníků, není-li na registrační stránce uvedeno jinak.
Kurz se může zrušit, popř. přesunout na jiný termín v případě nedostatečného zájmu.

Cena:
Za 1 osobu 700 Kč

Místo konání:
PRAHA
Fotoateliér
Bělehradská 82
Praha 2

Dostupnost MHD - cca 300 m od stanice metra Náměstí Míru (A) nebo od stanice metra I. P. Pavlova (C).

Čas:
V pracovní dny začínají kurzy vždy v 17:00, o víkendu v 10:00. Není-li na registrační stránce uvedeno jinak. Délka kurzu je přibližně 3 hodiny.

Ukázkové video:

Pravidla a podmínky:
Kurz se řídí pravidly Akademie focení, které naleznete zde.