Pokročilá práce s fotoaparátem

Kurz pro mírně pokročilé a pokročilé. Pracujte se svým fotoaparátem bez limitů a staňte se krok za krokem profi fotografem.
Úroveň: Vhodné pro mírně pokročilé a pokročilé.

V kurzu zaměřeném na ovládání zrcadlovky vám školitel prozradí tipy a triky v nastavení menu fotoaparátu, podrobně rozebere Quick menu a bude se věnovat zákaznickému nastavení (přizpůsobení tlačítek), uživatelským funkcím (CFn) i režimům snímání (C1...).

Řeč bude také o dynamickém rozsahu scény a senzoru, automatickém expozičním bracketingu a HDR, režimech měření expozice, bulb režimu / předsklopení zrcátka, fotografovo workflow (selekce fotek / úpravy ve foťáku) a specifickém příslušenství (extendery, mezikroužky, filtry).

S sebou si přineste fotoaparát s objektivem, nabitou baterií a paměťovou kartou.

Vhodný navazující kurz: Workshopy

Kurzy probíhají:

- Ve Fotoateliéru Bělehradská 82, Praha 2 - cca 300 m od stanice metra Náměstí Míru.

- V IMPACT HUB BRNO, Cyrilská 7, Brno ve žluté zasedačce. Hlavní vstup do IMPACT HUB je z ulice Čechyňská, skrze velkou prosklenou recepci. Nejbližší zastávka tramvají a trolejbusů je Vlhká nebo Masná.

- Prostřednictvím živého online přenosu.

Na živý online přenos kurz budete potřebovat:

  • Počítač, tablet nebo telefon se zvukem.
  • Ideálně mikrofon, abyste mohli klást dotazy. Pokud byste mikrofon neměli k dispozici, máme pro vás připravený i chat.
  • Kamera není třeba, toto záleží na vás.
  • Webový prohlížeč Microsoft Edge nebo aplikaci Microsoft Teams, kterou je možné stáhnout zde. V těchto programech máme vyzkoušené, že přenos funguje, proto je doporučujeme.

Co byste měli znát před kurzem

Návštěvníci tohoto kurzu by měli znát základy fotografování a ovládání fotoaparátu, základy ostření, správné kompozice a expozice. To vše se naučíte v našich kurzech pro začátečníky a mírně pokročilé.

Měli byste umět před kurzem:

  • základně používat a držet fotoaparát
  • mít představu o fungování a znát základní pojmy
  • orientovat se v nastavení fotoaparátu
  • znát základní kompoziční pravidla 
  • znát způsoby ostření

Místo konání

Adresa:
Bělehradská 82, Praha 2

Školitelé

Další vypsané kurzy
Focení na Světovém poháru vodního slalomu s Pavlem Lebedou

5. 6. 2026 13:00, Praha

Focení na Světovém poháru vodního slalomu s Pavlem Lebedou

Přijďte si vyzkoušet pocity profesionálního fotografa Pavla Lebedy při focení na Světovém poháru ve vodním slalomu 2026.

Sponzorováno Canonem
Focení na závodech motocyklů German Moto Masters

13. 6. 2026 13:00, Most

Focení na závodech motocyklů German Moto Masters

Přijďte si vyzkoušet techniku Canon v rámci motocyklových závodů German Moto Masters. V ceně workshopu je volný vstup na akci. Vhodné už pro začátečníky.

Sponzorováno Canonem
Ostření a správná expozice

2. 11. 2026 17:00, Online živě

Ostření a správná expozice

Naučte se používat správný druh ostření a mějte expozici plně pod kontrolou.

Sponzorováno Canonem